Svet-Stranek.cz
a ANNIE BLACK PRIM
DEBBIE KATVERI

Jak to vše začalo...:a ANNIE BLACK PRIM

Jak to vše začalo...

Zdravíme všechny návštěvníky našich stránek :o)
 
Častá otázka, kterou mi mé okolí klade je:
                              Jak ses k tomu dostala, výstavy, výcvik, atd....?
 
Má odpověď je vždy stejná:
                              Jednoduše!
 
Celá moje rodina ví, že zvířata mám ráda od malinka a co se týče psů...? Věřila jsem, že to je jen otázka času, kdy se mi můj sen o prvním velkém bafanovi splní...
 
Proč právě Hovawart? Jediná knížka, kterou jsem si v životě přála byl atlas psů. Listovala jsem jím a porovnávala kohoutkové výšky, čím větší tím lepší... narazila jsem na hovíka, mimo výšky a nádherného vzhledu se mi velice líbil popis povahy a bylo rozhodnuto.
 
Můj veliký sen se mi splnil díky přítelovi, který je naší oporou a podporuje nás ve všem. Po 14ti denní známosti, kdy jsem mu začala posílat inzeráty na štěňátka, mi na icq přišla zpráva.... tak jsem té paní napsal (polovina května 2009). V mailu mu přišla odpověď, že štěňátka nejsou na světě a že se narodí "až" na začátku července.
 
V tu chvíli, se splnění mého snu blížilo, ale čekat až do července a pak další dva měsíce.... ani náhodou......
 
Kontaktovala jsem ještě pár lidí, v tu chvíli jsem neřešila štěně s PP nebo bez. Na můj e-mail, reagovala Katka a CHS Katveri. Do telefonu mi řekla, štěňátka jsou na světě, máme volnou plavou fenečku a k odběru budou na konci května. Ani ne za týden jsme sedli do auta směr Netvořice u Benešova.
 
Přivítalo nás 8 chlupatých koulí, černoznakatá mamina Sára a samozřejmě Katka. Brala bych všechny, byl to nádherný pohled... Odjížděli jsme s pocitem, že máme zamluvenou naší Debunku a za cca 14 dní si pro ni pojedeme a odvezeme domů.
 
Těch 14 dní, byl ten nejdelší časový úsek v mém životě, byla jsem natěšená a nemohla jsem se dočkat..... nakupovali jsme s přítelem pelíšky (vše dvakrát k němu do Litomyšle a ke mě do Pardubic), misky, obojky, vodítka, pamsky, granulky atd.....
 
Přišel den D, jedeme se pro Debbie. Katka nás uvítala slovy, já vám ji snad ani nemůžu dát - bylo mokro a štěňátka byla zabahněná, naše Debunka se nezapřela, bylo to to nejšpinavější štěňátko na dvorku.... ale byla naše.
 
A proč výstavy, výcvik a vše okolo...?
                           Splnil se mi můj tajný sen, tak se mu přece budu věnovat naplno... navíc když na to Debbie má, tak by to byla škoda ji nechat jen povalovat na gauči....
 
Díky Debbie jsem poznala mnoho sympatických lidí, získala mnoho zkušeností.... Vždy jsem věděla, že chci doma dva chlupáče.... 12. 6. 2010 se narodila naše druhá fenka Annie Black Prim a včera 9. 8. 2010 jsme si ji přivezli domů.
 
Uvidíme co bude dál, ale mým cílem je mít chovatelskou stanici a věnovat se hovawartům naplno...